• Her şey Müzik

    https://www.herseymuzik.com/

Mason&Hamlin

Mason & Hamlin
1854 yılında kurulan Mason & Hamlin, Amerika’nın en eski ve en saygın piyano üreticilerinden biridir. 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başlarında gelişen yüzlerce Amerikan piyano şirketinin Mason & Hamlin bugün hayatta kalan sadece bir kaç tanesinden biridir.

Mason & Hamlin piyanolarını merkezi, Massachusetts’in Haverhill kentinde, Amerikan piyano tasarım ve üretiminin doğduğu Boston’daki ilk orijinal yerine yakındır. Fabrikasının altı katında el yapımı Mason ve Hamlin piyanolarının üretimi için çalışıyorlar. 70 yetenekli zanaatkârdan oluşan bir işgücü, Piyano çerçevesinden preslemeye kadar bitmiş ürünün ortaya çıkmasına kadar her aşamayı tamamlıyor.

Detaylara dikkat, zaman alır. Bir Mason & Hamlin fabrikadan ayrılmadan önce, en az 12 kez muayene edilir. Miktarı değil kaliteyi seçen Mason & Hamlin, yıllık üretimini 50 Konsol- Duvar piyanosu ve 300 Kuyruklu -grand piyano ile sınırlıyor.

Mason & Hamlin, ürünleri yaratmada zaman ve milyonlarca dolar yatırım yapan ileriyi düşünen bir şirkettir. Fakat geleceğe bakan gözüyle birlikte geçmişle ilgili büyük bir deneyim vardır. Bu nedenle fabrikanın en üst katındaki showroom, klasik enstrümanların, eserler ve hatıra ürünlerin halka sergileneceği Mason & Hamlin Müzesi’ni barındırmaktadır. Müze ve Mason & Hamlin Tarihi Koruma Topluluğu’nun yaratılması, şirketin uzun ve ilginç tarihini onurlandırmasının iki yoludur.
Sohbete Başla...
Nasıl yardımcı olabiliriz.
Kuğu Müzik
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?