• Her şey Müzik

    https://www.herseymuzik.com/

Kilise Orgu

Viscount Logo

KİLİSE ORGU - KLASİK ORG
Dijital Kilise Orgu uzmanı: Viscount Classical OrguKlasik Org geçmişin sonik ve sanatsal geleneklerini saygıyla sürdüren bir benzersiz özelliklere sahip kilise enstrümanları grubudur.
Orgun kritik bir özelliği, kullanılacağı odaya uyacak şekilde tasarlanıp seslendirilebilmesidir.
Klasik orgların ölçekleme ve seslendirme kapasitesi Klasik orgların başarısında önemlidir. İtalya bu ürünün anavatanı sayılır.
Viscount Klise Orgları ev , kiliseler , okullarda ve hatta katedraller için uygundur. Viscount enstrümanlarının üstün teknolojisi olan Physis teknolosijisinin kullanıldığı Org'ların sesleri Klasik Organistlerin güvenebileceği bir üstün çalgı sunar.
Kilise orgcusu olarak çalışan büyük besteciler sayesinde, org için çok güzel yapıtlar oluşturulmuş, sayıları binleri aşan bir org dağarı doğmuştur.
Org, ismini latince "Organum"dan alır.
Orgda Ses, körükle verilen havanın tahta veya metal borulardan geçerken üflemeli çalgılarda olduğu gibi içerdeki hava sütunlarını titreştirmesiyle elde edilir.
Klavyeli ve pedallı bir enstrümandır.
Değişik ses tonları ve notalar piyanoda olduğu gibi tuşlarla denetlenir.
En çok bilinen türü kilise orgudur. Enstrüman, klavyedeki tuşlar basılı kaldığı sürece ses verir.
Parmaklarla uygulanan kuvvetin sesin dinamik aralığını değiştirmediği enstrüman buna rağmen tını ve ses yüksekliği açısından geniş bir aralığa sahiptir.
20. yüzyılın sonlarında org üreticileri dijital bileşenleri kombinasyonlarına dahil etmeye başladılar. Bu mekanizmaları daha basit ve daha güvenilir hale getirmenin yanı sıra, bir orgistin performansını MIDI protokolü aracılığıyla kaydetme ve çalma imkanı da sunar. Böylelikle tüm işlevler yavaş yavaş dijital hale getirilmiş oldu.
Unico Viscount
UNİCO
Sonus Viscount
SONUS
OUVERTURE
Chorum Viscount
CHORUM
Vivace Viscount
VİVACE
CHORALE
Keyboard Expander Viscount
KEYBOARDS/ EXPANDER
CHOİR
Pedal Board Viscount
Pedal Board
Hymmersive Viscount
Hymmersive
Sohbete Başla...
Nasıl yardımcı olabiliriz.
Kuğu Müzik
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?